LIFESTYLE FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Iubesti sportul,serialele,vrei sa afli noutati,atunci vino in lumea noastra
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Cafea, ceai si voie buna !
8 Schimbari obligatorii, in acest an! I_icon_minitimeSam Apr 02, 2016 12:12 am Scris de Ninnet

» LA MULTI ANI !!!!
8 Schimbari obligatorii, in acest an! I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 5:00 am Scris de elena50

» BUUUNA!!!!!!!!!!!
8 Schimbari obligatorii, in acest an! I_icon_minitimeDum Dec 29, 2013 1:07 am Scris de Denta

» Sa ne amuzam
8 Schimbari obligatorii, in acest an! I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:53 am Scris de ely60

» Bancuri tari
8 Schimbari obligatorii, in acest an! I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:41 am Scris de ely60

» FEMEIA "ETERNA POVESTE "
8 Schimbari obligatorii, in acest an! I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:30 am Scris de ely60

» Unghii: tendinte si modele
8 Schimbari obligatorii, in acest an! I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:17 am Scris de ely60

» PROPUNERI, PARERI, SONDAJE
8 Schimbari obligatorii, in acest an! I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 2:43 am Scris de ely60

» GIF-URI
8 Schimbari obligatorii, in acest an! I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 2:37 am Scris de ely60


 

 8 Schimbari obligatorii, in acest an!

In jos 
AutorMesaj
Denta
Administrator
Administrator
Denta


Mesaje : 10932
Data de inscriere : 14/01/2012

8 Schimbari obligatorii, in acest an! Empty
MesajSubiect: 8 Schimbari obligatorii, in acest an!   8 Schimbari obligatorii, in acest an! I_icon_minitimeMar Feb 21, 2012 5:57 am



1. Slabeste 1 kilogram in fiecare luna

Expertii arata ca 10 kilograme in plus sau in minus pot face o mare diferenta pentru sanatatea ta – daca slabesti 10 kilograme in acest an iti vei reduce cu mai mult de 50% riscul de boli de inima, diabet, artrita, vei diminua tensiunea si riscul de a te imbolnavi de cancer de san.Primele 10 kilograme iti pot salva viata – celelalte 2 iti vor imbunatati silueta si vor reprezenta un bonus pentru starea ta de spirit.8 Schimbari obligatorii, in acest an! DR_OZ


Ultima editare efectuata de catre Denta in Mar Feb 21, 2012 5:58 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://lifestyle.forumgratuit.ro
Denta
Administrator
Administrator
Denta


Mesaje : 10932
Data de inscriere : 14/01/2012

8 Schimbari obligatorii, in acest an! Empty
MesajSubiect: Re: 8 Schimbari obligatorii, in acest an!   8 Schimbari obligatorii, in acest an! I_icon_minitimeMar Feb 21, 2012 5:57 am

2. Lasa-ti incaltamintea la intrare

Prin intermediul incaltamintei reusesti sa introduci in casa ta tot felul de substante poluante, pesticide, bacterii – care pe termen lung te supun unui risc foarte ridicat de inbolnavire. Simpla actiune de a te descalta, de fiecare data cand treci pragul casei, te poate scuti de foarte multe dintre aceste probleme.
3. Fa sport in pauza de reclame

Cercetatorii de la Universitatea din Massachusetts au demonstrat ca mancatul in fata televizorului poate sa iti adauge cel putin 300 de calorii pe zi, ceea ce poate conduce la un plus de 1 kg la fiecare 3 saptamani. De aceea, Dr. Oz te sfatuieste sa contracarezi acest obicei nesanatos folosind pauza de reclame… pentru a face miscare! Incearca sa faci abdomene sau ridicari, atat de alert cat iti permiti – vei reusi sa iti cresti productia de serotonina si dopamina (vei fi mai putin deprimata si vei dormi mai bine) si sa arzi calorii.
Sus In jos
https://lifestyle.forumgratuit.ro
Denta
Administrator
Administrator
Denta


Mesaje : 10932
Data de inscriere : 14/01/2012

8 Schimbari obligatorii, in acest an! Empty
MesajSubiect: Re: 8 Schimbari obligatorii, in acest an!   8 Schimbari obligatorii, in acest an! I_icon_minitimeMar Feb 21, 2012 5:57 am

4. Incearca sa “ai chef”

Studiile arata ca activitatea sexuala regulata (o data – de 2 ori pe saptamana) iti creste imunitatea, reduce stresul, imbunatateste starea de spirit si presiunea sangelui.
5. Gateste cu orez brun

Orezul brun este unul dintre super-alimentele pe care ar trebui sa le introduci permanent in dieta ta: este sanatos pentru inima, are fibre si anti-oxidanti care reduc riscul de cancer, nu contine zahar. Orezul brun are nevoie de putin mai mult timp pentru a se fierbe, dar are o savoare net superioara orezului alb.
6. Alterneaza inaltimea pantofilor

Tocurile inalte iti cresc cu pana la 26% presiunea pe care o suporta genunchii si cu pana la 75% presiunea exercitata asupra picioarelor. Daca le porti zilnic iti poti scurta si imbatrani tendoanele si iti vei afecta negativ muschii picioarelor. Diminueaza toate aceste efecte alternand incaltamintea cu tocuri inalte cu balerini sau pantofi cu toc mediu.
Sus In jos
https://lifestyle.forumgratuit.ro
Denta
Administrator
Administrator
Denta


Mesaje : 10932
Data de inscriere : 14/01/2012

8 Schimbari obligatorii, in acest an! Empty
MesajSubiect: Re: 8 Schimbari obligatorii, in acest an!   8 Schimbari obligatorii, in acest an! I_icon_minitimeMar Feb 21, 2012 5:58 am

7. Consuma vestitul ulei de peste

Uleiul de peste contine acizi grasi omega-3, care reduc riscul de cancer de san si de boli de inima.
8. Citeste etichetele alimentelor

Si aici nu ne referim numai la continutul caloric al diferitelor produse! Citeste cu atentie etichetele si renunta la produsele care contin grasimi partial hidrogenate, zaharuri rafinate, conservanti.
Sus In jos
https://lifestyle.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





8 Schimbari obligatorii, in acest an! Empty
MesajSubiect: Re: 8 Schimbari obligatorii, in acest an!   8 Schimbari obligatorii, in acest an! I_icon_minitime

Sus In jos
 
8 Schimbari obligatorii, in acest an!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LIFESTYLE FORUM :: LIFESTYLE SANATATE :: SFATURI DE LA DR. OZ-
Mergi direct la: