LIFESTYLE FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Iubesti sportul,serialele,vrei sa afli noutati,atunci vino in lumea noastra
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Cafea, ceai si voie buna !
Sportul parte din viata noastra I_icon_minitimeSam Apr 02, 2016 12:12 am Scris de Ninnet

» LA MULTI ANI !!!!
Sportul parte din viata noastra I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 5:00 am Scris de elena50

» BUUUNA!!!!!!!!!!!
Sportul parte din viata noastra I_icon_minitimeDum Dec 29, 2013 1:07 am Scris de Denta

» Sa ne amuzam
Sportul parte din viata noastra I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:53 am Scris de ely60

» Bancuri tari
Sportul parte din viata noastra I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:41 am Scris de ely60

» FEMEIA "ETERNA POVESTE "
Sportul parte din viata noastra I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:30 am Scris de ely60

» Unghii: tendinte si modele
Sportul parte din viata noastra I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:17 am Scris de ely60

» PROPUNERI, PARERI, SONDAJE
Sportul parte din viata noastra I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 2:43 am Scris de ely60

» GIF-URI
Sportul parte din viata noastra I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 2:37 am Scris de ely60


 

 Sportul parte din viata noastra

In jos 
AutorMesaj
Marcela
De-al casei
De-al  casei
Marcela


Mesaje : 792
Data de inscriere : 21/01/2012

Sportul parte din viata noastra Empty
MesajSubiect: Sportul parte din viata noastra   Sportul parte din viata noastra I_icon_minitimeDum Ian 22, 2012 11:06 am



Zi de zi la televizor pe langa emisiunile mai putin educative, stirile sinistre si filmele de slaba calitate, ni se prezinta si ceva de bun augur, materiale informative pe care sunt sigur ca le-ati vazut sau auzit macar o data : ,,pentru sanatatea dumneavoastra, faceti miscare minim 30 de minute zilnic”, pe langa minciunile care circula in mass-media la tv si peste tot, aceasta informatie chiar este adevarata! Stau si ma gandesc ce impact au aceste materiale informative asupra lumii si daca datorita lor s-a apucat cineva de sport, desigur sper ca da!

Sportul trebuie sa faca pare din viata noastra, asta este clar, fie doar si minim 30 de minute zilnic, prin sport ne descarcam de stresul acumulat din rutina de zi cu zi , daca suntem obositi sau nu avem chef sa facem miscare, aflati ca prin sport castigam energie, circulatia sangelui este pusa in miscare, inima este antrenata, prin intermediul respiratiei corecte la fel si plamanii, tonusul nu va ezita sa apara si asa mai departe. Trebuie sa-i facem loc in viata noastra asa cum se cuvine, cu lichide multe si un regim alimentar echilibrat astfel incat toate acestea sa devina un stil de viata!
Sus In jos
 
Sportul parte din viata noastra
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Fotbalul - Sportul Rege
» VIATA IN CUPLU
» Life as We Know It (2010) @ Viaţa aşa cum este ea - online subtitrat

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LIFESTYLE FORUM :: LIFESTYLE SPORT :: FOTBAL ,ECHITATIE , GIMNASTICA ,TENIS-
Mergi direct la: