LIFESTYLE FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Iubesti sportul,serialele,vrei sa afli noutati,atunci vino in lumea noastra
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Cafea, ceai si voie buna !
Dr. Mehmet Oz I_icon_minitimeSam Apr 02, 2016 12:12 am Scris de Ninnet

» LA MULTI ANI !!!!
Dr. Mehmet Oz I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 5:00 am Scris de elena50

» BUUUNA!!!!!!!!!!!
Dr. Mehmet Oz I_icon_minitimeDum Dec 29, 2013 1:07 am Scris de Denta

» Sa ne amuzam
Dr. Mehmet Oz I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:53 am Scris de ely60

» Bancuri tari
Dr. Mehmet Oz I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:41 am Scris de ely60

» FEMEIA "ETERNA POVESTE "
Dr. Mehmet Oz I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:30 am Scris de ely60

» Unghii: tendinte si modele
Dr. Mehmet Oz I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:17 am Scris de ely60

» PROPUNERI, PARERI, SONDAJE
Dr. Mehmet Oz I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 2:43 am Scris de ely60

» GIF-URI
Dr. Mehmet Oz I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 2:37 am Scris de ely60


 

 Dr. Mehmet Oz

In jos 
AutorMesaj
Denta
Administrator
Administrator
Denta


Mesaje : 10932
Data de inscriere : 14/01/2012

Dr. Mehmet Oz Empty
MesajSubiect: Dr. Mehmet Oz   Dr. Mehmet Oz I_icon_minitimeMar Feb 21, 2012 6:00 am

Dr. Mehmet Oz Droz-290x219
Professor of surgery at Columbia University
Nume:
Dr. Mehmet Oz
Data nasterii:
11 Iunie 1960 (51 ani)
Locul nasterii:
Cleveland, Ohio, SUA
Zodia:
Gemeni
Mehmet Cengiz Oz, cunoscut ca şi Dr. Oz este chirurg, autor de cărţi, gazda şi comentatorul unei emisiuni zilnice care are ca temă medicală – The Dr. Oz Show. Prima dată a devenit cunoscut publicului când a apărut în emisiunea “The Oprah Winfrey Show” în 2004. În anul 2009, Harpo Productions, deţinută de Oprah, şi Sony Pictures au lansat “The Dr. Oz Show”.

Mehmet Oz s-a născut în Cleveland, Ohio, însă are părinţi de origine turcă. În anul 1982 a a devenit student al universităţii Harvard, iar în 1986 a obţinut de la University of Pennsylvania School of Medicine şi The Wharton School deopotrivă o diplomă de medic şi una de Master of Business Administration. În timpul facultăţii a fost premiat cu Captain’s Athletic Award pentru leadership şi a fost Class President, urmat de President of the Student Body în timpul facultăţii de medicină.
Sus In jos
https://lifestyle.forumgratuit.ro
Denta
Administrator
Administrator
Denta


Mesaje : 10932
Data de inscriere : 14/01/2012

Dr. Mehmet Oz Empty
MesajSubiect: Re: Dr. Mehmet Oz   Dr. Mehmet Oz I_icon_minitimeMar Feb 21, 2012 6:03 am

Oz este vicepreşedinte şi profesor de chirurgie la Universitatea Columbia. De asemenea, el conduce Institutul Cardiovascular şi Complementary Medicine Program de la Spitalul New York-Presbyterian. Activitatea lui de cercetare cuprinde operaţii de înlocuire a inimii, operaţii cardiace şi acţiuni de prevenţie. Mehmet este autorul a peste 400 de publicaţii, capitole de cărţi şi cărţi medicale şi a primit numeroase brevete. El efectuează în jur de 250 de operaţii pe inimă anual.

Mehmet Oz este fondatorul şi preşedintele unei organizaţii non-profit, numită HealthCorps, care oferă o bursă celor care abia au absolvit facultatea, pentru a le vorbi elevilor despre sănătate, nutriţie şi fitness timp de 2 ani în licee.
Oz a apărut ca expert în sănătate la The Oprah Winfrey Show pentru 5 sezoane. Seria lui de televiziune „Transplant!” a câştigat un premiu Freddie şi unul Silver Telly. A apărut în „Good Morning America”, „The Today Show”, „Larry King Live” şi „The View”. În prezent este gazda emisiunii televizate „The Dr. Oz Show” şi are un talk show la Radio Sirius XM.

Mehmet este autorul a 5 best-sellere New York Times, şi anume: „YOU: The Owner’s Manual”, „YOU: The Smart Patient”, „YOU: On a Diet”, „YOU: Staying Young”, „YOU: Being Beautiful”, „YOU: Having a Baby”, dar şi „Healing From the Heart”. De asemenea, are o rubrică în revista Esquire şi în The Oprah Magazine, iar articolul „Retool, Reboot, and Rebuild” a primit premiul National Magazine.

În lista celor mai influenţi 100 de oameni din 2008, alcătuită de „Time”, Dr. Oz a fost plasat pe locul 44, iar revista Esquire l-a inclus în lista celor mai influenţi 75 de oameni ai secolului 21. De asemenea, a fost numit Global Leader of Tomorrow de World Economic Forum şi a fost listat în „Doctors of the Year” de revista Hippocrates şi în „Healers of the Millenium” de revista Healthy Living.
Sus In jos
https://lifestyle.forumgratuit.ro
 
Dr. Mehmet Oz
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Mehmet Günsür
» Mehmet Günsür
» Mehmet Akif Alakurt

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LIFESTYLE FORUM :: LIFESTYLE SANATATE :: SFATURI DE LA DR. OZ-
Mergi direct la: