LIFESTYLE FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Iubesti sportul,serialele,vrei sa afli noutati,atunci vino in lumea noastra
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Cafea, ceai si voie buna !
De ce scade apetitul sexual in cuplu I_icon_minitimeSam Apr 02, 2016 12:12 am Scris de Ninnet

» LA MULTI ANI !!!!
De ce scade apetitul sexual in cuplu I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 5:00 am Scris de elena50

» BUUUNA!!!!!!!!!!!
De ce scade apetitul sexual in cuplu I_icon_minitimeDum Dec 29, 2013 1:07 am Scris de Denta

» Sa ne amuzam
De ce scade apetitul sexual in cuplu I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:53 am Scris de ely60

» Bancuri tari
De ce scade apetitul sexual in cuplu I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:41 am Scris de ely60

» FEMEIA "ETERNA POVESTE "
De ce scade apetitul sexual in cuplu I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:30 am Scris de ely60

» Unghii: tendinte si modele
De ce scade apetitul sexual in cuplu I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:17 am Scris de ely60

» PROPUNERI, PARERI, SONDAJE
De ce scade apetitul sexual in cuplu I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 2:43 am Scris de ely60

» GIF-URI
De ce scade apetitul sexual in cuplu I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 2:37 am Scris de ely60


 

 De ce scade apetitul sexual in cuplu

In jos 
AutorMesaj
Denta
Administrator
Administrator
Denta


Mesaje : 10932
Data de inscriere : 14/01/2012

De ce scade apetitul sexual in cuplu Empty
MesajSubiect: De ce scade apetitul sexual in cuplu   De ce scade apetitul sexual in cuplu I_icon_minitimeMier Mar 21, 2012 9:05 am

Era o vreme in care prietena ta nu putea sta un minut linistita fara ca tu sa vrei sex, dar acum lucrurile s-au schimbat, si nu in bine.


Urmatoarea lista evidentiaza potentialele cauze care iti diminueaz apetitul sexual. Daca unul din motive iti suna cunoscut, nu ezita sa faci pasii necesari pentru a-ti face viata sexuala ca revina la normal.


1. Ai luat in greutate. Crezi sau nu, kilogramele in plus iti scad din energie si din apetitul sexual. In plus, sentimentul ca nu mai esti atragator iti afecteaza serios increderea in tine si deci viata sexuala.


Solutie: Este mai mult decat evident: fa miscare, reinnoieste-ti abonamentul la sala si adopta un regim alimentar sanatos. Iti poti atrage si prietena in activitatile fizice pe care le faci pentru ca lucrurile sa devina si mai interesante. Iti vei reveni la normal in cel mai scurt timp.


2. Esti obosit sau stresat. Dupa o zi solicitanta la serviciu, ultimul lucru pe care il doresti esti sa "lucrezi" si la iubita ta. Ai prefera sa te duci acasa, sa te uiti la televizor si sa bei o bere.


Solutie: Planifica o escapada de weekend impreuna cu prietena ta, in care sa va relaxati si sa reaprindeti scanteia pasiunii.


3. Esti sub tratament. Unele medicamente pot sa iti scada apetitul sexual, de aceea intreaba medicul sau farmacistul cum iti va afecta tratamentul pe care-l urmezi viata sexuala.


Solutie: Respecta reteta care ti-a fost prescrisa si dupa ce iti rezolvi problema de sanatate iti vei reveni la normal. Nu stopa tratamentul decat daca asa te sfatuieste medicul.


4. Imbatranesti. Cand aveai 18 ani puteai sa faci sex toata noaptea, dar acum, cand avansezi in varsta, sa faci sex de doua ori pe noapte poate fi imposibil pentru multi barbati. Odata cu varsta, si apetitul sexual scade.


Solutie: Mentine-te in forma, fa exercitii, mananca sanatos si evita alcoolul, drogurile si tutunul. In cazuri extreme, consulta un medic.


5. Tu faci toata treaba. Desi iti place sa faci sex cu iubita, gandul ca tu trebuie sa "muncesti" tot timpul iti taie din chef. Avand in vedere si faptul ca cel mai important lucru pentru tine este placerea ei, devine de doua ori mai descurajant.


Solutie: Discuta cu ea si convinge-o sa faca si ea o parte din "treaba". Dorinta ei de a te satisface o sa o faca sa ia atitudine. Tine minte ca desi orgasmele ei sunt un lucru grozav, nu trebuie sa iti neglijezi propria placere.


6. Te-ai saturat de acelasi tipar. De fiecare data sexul cu ea este la fel: acelasi dormitor, acelasi pat, aceeasi pozitie. Intrucat viata sexuala a devenit o rutina si stii mereu la ce sa te astepti, nu mai este la fel de incitant.


Solutie: Condimenteaza putin lucrurile: inchiriati o camera de motel, faceti sex in bucatarie, in masina sau in aer liber si incercati pozitii noi. Fa orice este necesar pentru a pastra lucrurile interesante.


7. Nu mai este aceeasi femeie de care te-ai indragostit. Inainte era nerabdatoare sa faceti sex, dar acum pare mai mult ca o face din obligatie.


Solutie: Discuta cu ea. Explica-i ca te face sa te simti prost prin atitudinea ei. Nu incerca sa transformi discutia in cearta si foloseste persoana intai si nu acuzatorul "tu".


8. Nu mai esti atras de ea. Inainte era cu doua masuri mai mica si purta numai haine sexy pentru a te ademeni in ea, dar au trecut anii si ea nu mai acorda importanta modului cum arata.


Solutie: Intr-o maniera sensibila, propune-i sa vina la sala cu tine si incurajeaz-o sa manance sanatos. Nu te poti plange de modul cum arata ea daca si tu esti la fel de neglijent cu propria persoana. Fa-i mici cadouri, de exemplu bijuterii, cosmetice sau haine pe care ti-ar placea ca ea sa le poarte.


9. Este prea disponibila. In fiecare seara cand ajungi acasa, femeia ta este imbracata in lenjerie sexy si vrea sex. Daca stai bine sa te gandesti, intotdeauna ea e cea care preia initiativa si tu o refuzi din ce in ce mai des. Este trist, dar adevarat: cand ceva, orice, este intotdeauna disponibil si la discretia ta, avem tendinta sa nu mai dorim acel lucru, iar sexul nu face exceptie. Ai nevoie de o provocare.


Solutie: Este timpul sa jucati niste mici joculete de rol: tu esti barbatul care incearca sa o seduca, iar ea se preface a fi o fetita inocenta care nu doreste sa se culce cu tine. Din cand in cand, este bine sa cedeze mai greu si sa te lase sa o "cuceresti". Intr-un final, totusi, ar trebui sa te "resemnezi" cu ideea ca ai o femeie care te doreste tot timpul si sa fii recunoscator si multumit cu ceea ce ai. Majoritatea barbatilor ar comite o crima pentru a fi in locul tau.
Sus In jos
https://lifestyle.forumgratuit.ro
 
De ce scade apetitul sexual in cuplu
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» VIATA IN CUPLU

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LIFESTYLE FORUM :: SEX, CONFESIUNI SI SECRETE :: VIATA IN CUPLU-
Mergi direct la: