LIFESTYLE FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Iubesti sportul,serialele,vrei sa afli noutati,atunci vino in lumea noastra
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Cafea, ceai si voie buna !
Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeSam Apr 02, 2016 12:12 am Scris de Ninnet

» LA MULTI ANI !!!!
Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 5:00 am Scris de elena50

» BUUUNA!!!!!!!!!!!
Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeDum Dec 29, 2013 1:07 am Scris de Denta

» Sa ne amuzam
Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:53 am Scris de ely60

» Bancuri tari
Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:41 am Scris de ely60

» FEMEIA "ETERNA POVESTE "
Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:30 am Scris de ely60

» Unghii: tendinte si modele
Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:17 am Scris de ely60

» PROPUNERI, PARERI, SONDAJE
Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 2:43 am Scris de ely60

» GIF-URI
Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 2:37 am Scris de ely60


 

 Forta Destinului - La Fuerza del Destino

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:37 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino

Forta destinului este o telenovela mexicana produsa in anul 2011 de Televisa, care, la gala premiilor Tv y Novelas de anul acesta a castigat premiul de “Telenovela anului 2012″. Aceasta telenovela va fi difuzata intr-un viitor apropiat de postul Acasa Tv.Pe parcursul celor 101 episoade, distributia telenovelei este urmatoarea: David Zepeda (Ivan Villagomez), Sandra Echeverria (Lucia Lomeli-Curiel), Gabriel Soto (Camilo Galvan),Laisha Wilkins (Maria Paz Lomeli-Curiel “Maripaz”),Juan Ferrara (Juan Jaime Mondragon),Delia Casanova (Carlota vaduva lui Curiel),Rosa Maria Bianchi (Lucrecia (Curiel) de Lomeli),Alejandro Tomassi (Gerardo Lomeli),Leticia Calderon (Alicia Villagomez),Leticia Calderon (Alicia Villagomez),Marcelo Cordoba (Antolín Galvan),Pedro Armendariz Jr.(Anthony McGuire “Tony”),Ferdinando Valencia (Saul Mondragón-Dominguez).
Povestea acestei telenovele incepe atunci cand Ivan, in varst de 14 ani, se intoarce cu mama sa Alicia,la locul nasterii sale, in Alamos, Sonora.Tatal sau , Juan Jaime Mondragon, un om de afaceri bogat si puternic, nu-l recunoaste ca fiu al sau si-l respinge.Alicia este obligata sa tina secreta riginea fiului ei si sa se angajeze ca servitoare la familia Lomeli Curiel, unde le va sluji Carlotei, fiicei ei Lucrecia,ginerelui Gerardo si celor doua fiice ale acestora Maripaz Lomelí Curiel si Lucia Lomeli Curiel.La casa fmiliei Curiels, Ivan ajuta si el cum poate dar si studiaza, cu ajutorul generos al Carlotei, pana la varsta de 19 ani.Intre timp, Maripaz, acum in varsta de 18 ani, isi termina studiile in strainatate si se intaorce acasa. Aici il gaseste pe Ivan, care este atras de ea, in final aceasta reusin sa-l seduca. Maripaz ramane insarcinata,iar familia ei se cofrunta cu probleam de a pastra secreta sarcina pentru a nu pata bunul nume al familiei.Mama lui Maripaz, Lucrecia, este o femeie obsedata de aparente, si pentru aceasta angajeaza asasini sa scape de Ivan.Ianinte de confruntare, Ivan isi viziteaza nasa,si isi gaseste mama pe maoarte, ea incercand sa scape de o sarcina despre care Ivan nu stia nimic.El crede ca Juan Jaime este tatal copilului, ele insusi fiind fiul nelegitim al acestui barbat.Cand Ivan iese pe strada sa ia o gura de aer, el este atacat de huliganii Lucreciei.In timpul confruntarii, prietenii lui Ivan, Camilo şi Antolin fratele sau, ii vin in ajutor.Antolin scoate un cutit si injungjie unul dintre oameni care l-au atacat pe Ivan, omorandu-l. Cu toate acestea, Ivan este eronat acuzat de crima si trebuie sa paraseasca tara din teama de a fi condamnat pe nedrept pentru crimă şi trimis la inchisoare. Asa incepe calatoria lui Ivan in Statele Unite, trecand ilegal frontiera, recuperandu-se dupa scandalul in care a fost implicat si lupatndu-se cu elementele naturii din desertul dintre Mexic si Statele Unite.Batut si confuz, Ivan il considera pe Juan Jaime responsabil de moartea mamei sale si ne avand nimic de pierdut el decide sa se stabileasca in Los Angeles, unde petrece 11 ani, intre timp devenind un inginer de succes.Aici il intalneste pe Anthony McGuire, un om de afaceri mai invarsta care si-a pierdut sotia si fiul. Initial ii plateste studiile lui Ivan iar apoi hotaraste sa-l adopte.Anthony il incurajeaza pe Ivan sa se intoarca in Mexic cu el, nu numai in interes de afaceri dar si pentru a-si infrunta trecutul.
Csnd se intoarce in Sonora, Ivan primeste cateva stiri surprinzatoare printre care este si faptul ca bebelusul conceput de el si Maripaz a disparut in mod misterios in ziua in care s-a nascut si nu s-a mai aflat nimic despre el.
O alta surpriza este marturisirea Luciei, sora mai mica a lui Maripaz, acum devenita psiholog de copii, despre faptul ca ea a fost indragostita de Ivan in secret, dar nu a marturisit fiind ca era inca un copil. Ea ii promite lui Ivan ca il va ajuta sa-si gaseasca copilul pierdut.
Ivan descopera ca Alex, fiul adopitiv al lui Gerardo, tatal Luciei si a lui Maripaz este de fapt fiul lui.Maripaz descopera faptul ca Saul i-a spus lui Ivan ca daca acesta nu se casatoreste cu ea, ea il va indeparta pe Alex de el. Gandindu-se la fiul lui, Ivan pune punct relatiei cu Lucia, de care se indragsotise si el, si se casatoreste cu Maripaz si se intoarce in Statele Unite impreuna cu sotia si fiul si tatal lui.Inainte sa se desparta de Ivan, Lucia a facut dragoste de cateva ori cu el.Intr-o seara e amjerge intr-un club su prietena ei Berenice. Bautura ei contine un drog care a adoarme, in acest timp fiind violata de un necunoscut.Saptamani mai tarziu, Lucia descopera ca este insarcinata si considera ca Ivan este tatal copilului ei.Carlota sugereaza ca Lucia sa se castoreasca cu Camilo, Ivan fiind casatorit cu Maripaz si n dorind ca nepoata ei mai mare sa devina o mama singura.Lucia va nste o fetita ep nume Perlita, si se castoreste cu Camilo, care o iubeste profund pe Lucia si pe fetita ei.
Cateva luni mai tarziu, Lucia isi da seama ca nu-l poate uita pe Ivan, lucru care il face pe Camilo gelos si furios.Maripaz are o aventura cu sotulul lui Juliette, Robert, care o seduce cu succes pe Maripaz.prin intermediul lui Benito si cu ajutorul lui Juliette, Ivan descopera relatia celor doi, divorteaza de Maripaz si castiga tuteola lui Alex.
Anthony ii spune mai tarziu lui Ivan ca Lucia si Camilo s-au casatorit si ca au un copil.Simtindu-se suparat si tradat, Ivan se intoarce in Alamos sa caute motivele pentru care cei doi s-au castorit.Aici se impaca cu Lucia si impreuna decscopera valorile loialitatii,onestitatii si adevarului.Ei si-au gasit in final iubirea datorita Fortei Destinului.
Aceasta este in mare subiectul acestei telennovele care cu siguranta isi va face multi admiratori.

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Forta+Destinului+-+La+Fuerza+del+Destino
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:39 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Telenovela_forta_destinului
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:39 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Thumb_size1
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:39 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Thumb_size1
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:39 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino La%2Bfuerza%2Bdel%2Bdestino
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:40 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Lucia-630x362
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:40 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino FortaDestinului
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:40 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Cine-i-a-suflat-rolul-de-protagonist-lui-gabriel-soto-in-ultima-clipa_1_2
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:41 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Cine-i-a-suflat-rolul-de-protagonist-lui-gabriel-soto-in-ultima-clipa_1_3
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:43 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Forta-destinului_3
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:44 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Forta-destinului_1
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:44 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Forta-destinului_2
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:45 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Sandra_Echeverria_WIKI_vedeteblog
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:46 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Sandra-Echeverria-La-fuerza-del-destino-4
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:48 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Fuerza-2
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:50 am

Distributia complecta :

David Zepeda - Iván Villagómez / Ivan McGuire
Sandra Echeverría - Lucía Lomelí Curiel
Gabriel Soto - Camilo Galván
Laisha Wilkins - María Paz "Maripaz" Lomelí Curiel
Juan Ferrara - Juan Jaime Mondragón
Alejandro Tommasi - Gerardo Lomelí
Pedro Armendáriz Jr. - Anthony McGuire "Tony"
Delia Casanova - Carlota viuda de Curiel
Rosa María Bianchi - Lucrecia Curiel de Lomelí
Leticia Perdigón - Arcelia de Galván
Kika Edgar - Carolina Muñoz
Marcelo Córdoba - Antolín Galván
Ferdinando Valencia - Saúl Mondragón
Lucero Lander - Esther Domínguez de Mondragón
Yuliana Peniche - Carmen Galván
Jauma Mateu - David Mondragón Domínguez
Roxana Rojo de la Vega - Judith Mondragón Domínguez
Rosángela Balbó - Olga de los Santos
Alfonso Iturralde - Silvestre Galván
Ignacio Guadalupe - Benito Giménez
Willebaldo López - Cleto
María Prado - Gloria
Joana Brito - María
Fernando Robles - Leandro
José Montini - Miguel Hernández "El Gordo"
Ramón Valdés Urtiz - Ezequiel López
Carla Cardona - Berenice Escalante
Luis Bayardo - Juez Porfirio
Roberto Sen - Lic. Castaño
José María Negri
Alejandro Perazza
Jesús Moré - Ingeniero Orozco
Queta Lavat - Jueza
Martha Guzmán
María Clara Zurita
Ricardo Vera
Diego Velázquez - Alejandro "Álex" Lomelí Muñoz / Alejandro McGuire Lomelí
Evelyn Zavala - Alicia Mondragón Galván "Lichita"
Marilyz - Lucía Lomelí Curiel (niña)
Adriano Zendejas - Iván Villagómez (niño)
Renata Notni - Lucía Lomelí Curiel (joven)
Ilse Zamarripa - María Paz Lomelí Curiel (niña)
Alfonso Gómez - Camilo Galván (niño)
Eric Díaz - Antolín Galván (joven)
Ignacio López Tarso - Don Severiano
Rafael del Villar - Lic. Rubiales
Pablo Valentín - Lic. Lara
Héctor Sáez - Juez
Eduardo Liñán - Lic. Jose María Labastida

Actuaciones especiales

Leticia Calderón - Alicia Villagómez
Beatriz Moreno - Estela
Agustín Arana - Robert "Bob" Rodríguez
Renée Varsi - Juliette Abascal de Rodriguez
Andrea Legarreta - Verónica Reséndiz
Mónica Miguel - Sanadora Seri
Antonio Medellín - Gran Jefe Seri
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:51 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Mejor-telenovela-691x552
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:51 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Still-sandra-echeverria-691x552
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:51 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Still-juan-ferrara-691x552
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:51 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Delia-casanova-still-691x552
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:52 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Still-maria-zarattini-y-claudia-velazco-691x552
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:52 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Ivan-630x362
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:56 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Maripaz-630x362
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:56 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Camilo-630x362
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitimeMar Mar 27, 2012 12:56 am

Forta Destinului - La Fuerza del Destino Juan-jaime-630x362
Sus In jos
Continut sponsorizat





Forta Destinului - La Fuerza del Destino Empty
MesajSubiect: Re: Forta Destinului - La Fuerza del Destino   Forta Destinului - La Fuerza del Destino I_icon_minitime

Sus In jos
 
Forta Destinului - La Fuerza del Destino
Sus 
Pagina 1 din 11Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» ASI - IMPOTRIVA DESTINULUI
» La mana destinului (Beyaz Gelincik)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LIFESTYLE FORUM :: LIFESTYLE CINEMA :: SERIALE (TURCESTI ,LATINO ,INDIENE ,etc.) -SERIALS :: SERIALE LATINO-AMERICANE-
Mergi direct la: