LIFESTYLE FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Iubesti sportul,serialele,vrei sa afli noutati,atunci vino in lumea noastra
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Cafea, ceai si voie buna !
Finala Europa League I_icon_minitimeSam Apr 02, 2016 12:12 am Scris de Ninnet

» LA MULTI ANI !!!!
Finala Europa League I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 5:00 am Scris de elena50

» BUUUNA!!!!!!!!!!!
Finala Europa League I_icon_minitimeDum Dec 29, 2013 1:07 am Scris de Denta

» Sa ne amuzam
Finala Europa League I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:53 am Scris de ely60

» Bancuri tari
Finala Europa League I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:41 am Scris de ely60

» FEMEIA "ETERNA POVESTE "
Finala Europa League I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:30 am Scris de ely60

» Unghii: tendinte si modele
Finala Europa League I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:17 am Scris de ely60

» PROPUNERI, PARERI, SONDAJE
Finala Europa League I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 2:43 am Scris de ely60

» GIF-URI
Finala Europa League I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 2:37 am Scris de ely60


 

 Finala Europa League

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Denta
Administrator
Administrator
Denta


Mesaje : 10932
Data de inscriere : 14/01/2012

Finala Europa League Empty
MesajSubiect: Finala Europa League   Finala Europa League I_icon_minitimeJoi Mai 10, 2012 10:29 pm

Atacantul formatiei Atletico Madrid, Radamel Falcao García Zarate, cu 12 goluri, din care doua inscrise in finala de pe Arena Nationala, a devenit golgheterul Ligii Europa pentru al doilea an consecutiv, dupa ce sezonul trecut a marcat de 17 ori pentru FC Porto in aceasta competitie.

"Am venit la Atletico pentru a castiga si ii mutumesc lui Dumnezeu pentru aceasta oportunitate, din aceasta seara, de care putini jucatori se pot bucura. As vrea sa le multumesc colegilor mei si stafului de la acest club, precum si sotiei mele si familiei din Columbia, acest trofeu este pentru ei si pentru toti fanii echipei Atletico", a spus Falcao, potrivit
Falcao, nascut la 10 februarie 1986, poreclit "Tigrul", a intrat in istorie devenind si primul jucator care castiga Liga Europa cu doua echipe diferite, dupa ce sezonul trecut s-a impus in aceasta competitie cu FC Porto.

Finala Ligii Europa de la Bucuresti a fost castigata de Atletico Madrid, echipa care s-a impus cu un categoric 3-0 (2-0) in fata bascilor de la Athletic Bilbao, scrie onlinesport.ro. Columbianul Falcao a marcat primele doua goluri ale 'saltelelor' prin executii magnifice, iar brazilianul Diego a inchis tabela cu sase minute inaintea finalului dupa o actiune personala de toata frumusetea
Sus In jos
https://lifestyle.forumgratuit.ro
Denta
Administrator
Administrator
Denta


Mesaje : 10932
Data de inscriere : 14/01/2012

Finala Europa League Empty
MesajSubiect: Re: Finala Europa League   Finala Europa League I_icon_minitimeJoi Mai 10, 2012 10:30 pm

Finala Europa League 131452_articol
Sus In jos
https://lifestyle.forumgratuit.ro
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Finala Europa League Empty
MesajSubiect: Re: Finala Europa League   Finala Europa League I_icon_minitimeDum Mai 13, 2012 12:25 am

FINALA EUROPA LEAGUE 2012. ATLETICO MADRID a câştigat trofeul, după 3-0 cu ATHLETIC BILBAO

Finala Europa League Deschidere5296907-mediafax-foto-andreea-alexandru

Formaţia spaniolă Atletico Madrid a câştigat Liga Europa pentru a doua oară în istorie, după ce a învins, cu scorul de 3-0 (2-0), o altă echipă din Spania, Athletic Bilbao, miercuri, pe Arena Naţională din Bucureşti.

Golurile au fost marcate de Falcao '7, '34 şi Diego '85.

Falcao a deschis scorul în minutul 7, când, lansat în adâncime de Diego, a pătruns în careu, a întors un fundaş şi a înscris cu un şut de la 11 metri lateral dreapta, la colţul lung.

Radamel Falcao a înscris şi al doilea gol a madrilenilor, cu un şut de la aproximativ şase metri, după o centrare a lui Arda Turan, care a recuperat o minge pierdută de Amorebieta.

De altfel, atacantul formaţiei Atletico Madrid, Radamel Falcao García Zarate, cu 12 goluri, din care două înscrise în finala de pe Arena Naţională, a devenit golgheterul Ligii Europa pentru al doilea an consecutiv, după ce sezonul trecut a marcat de 17 ori pentru FC Porto în această competiţie.

Diego a marcat ultimul gol al partidei, după o acţiune personală de la 40 de metri de poarta formaţiei Athletic, driblându- pe Amorebieta şi şutând de la 11 metri, la colţul lung.

Finala Europa League 5296906-mediafax-foto-andreea-alexandru

Finala Europa League 5296966-mediafax-foto-adi-piclisanFinala Europa League 5296985-mediafax-foto-adi-piclisan
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Finala Europa League Empty
MesajSubiect: Re: Finala Europa League   Finala Europa League I_icon_minitimeDum Mai 13, 2012 12:26 am

Finala Europa League 5296921-mediafax-foto-andreea-alexandru

Finala Europa League 5296920-afp-mediafax-foto-daniel-mihailescu

Atletico Madrid: Courtois - Juanfran, Godin, Joao Miranda, Filipe Luis - Mario Suarez, Gabi - Diego (Koke '90, Adrian (Salvio '88), Arda Turan (Dominguez '90+3) - Falcao. Antrenor: Diego Simeone.

Athletic Bilbao: Iraizoz - Iraola, Javi Martinez, Amorebieta, Aurtenetxe (Gomez '46) - Herrera (Toquero '63), Iturraspe (Perez '46), De Marcos - Susaeta, Llorente, Muniain. Antrenor: Marcelo Bielsa.

Cartonaşe galbene: Falcao '26 / Herrera '22, Amorebieta '64, Perez '75

Arbitri: Wolfgang Stark (central, Germania) - Jan-Hendrik Salver, Mike Pickel (asistenţi, Germania) - Florian Meyer, Deniz Aytekin (Germania, asistenţi suplimentari) - Stephane Lannoy (Franţa, rezervă).

La meci au asistat 52.347 de spectatori, un record pentru Arena Naţională.
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Finala Europa League Empty
MesajSubiect: Re: Finala Europa League   Finala Europa League I_icon_minitimeDum Mai 13, 2012 12:27 am

Finala Europa League 5296837-afp-mediafax-foto-anne-christine-poujoulat


Atletico Madrid a evoluat în echipamentul tradiţional "roş-alb", Athletic Bilbao a purtat în tricouri de culoare verde şi şorturi negre. La meci au asistat numeroase personalităţi, între care moştenitorul tronului spaniol, prinţul Felipe, preşedintele UEFA Michel Platini, selecţionerul Spaniei Vicente del Bosque. Meciul a fost perturbat pentru foarte scurt timp, în minutul 19, când doi spectatori din sectorul rezervat fanilor formaţiei Athletic Bilbao, fani ai Universităţii Craiova, au intrat pe teren şi au fugit până aproape de careul echipei Atletico Madrid, aflat în partea opusă. După ce au ajuns aproape de careul madrilenilor, cei doi, care aveau imprimat pe spate mesajul "Justice for Craiova", s-au oprit şi au fost scoşi din teren de forţele de ordine. Finala a fost întreruptă aproximativ un minut. Imediat după ce cei doi fani au intrat în teren, spectatorii români aflaţi pe Arena Naţională au scandat: "Mitică la puşcărie". Suporterii echipei Atletico au desfăşurat la partida de pe Arena Naţională un banner de mari dimensiuni pe care erau imprimate stema clubului, trofeul competiţiei şi cuvântul "Orgullosos" ("Mândri"). De asemenea, fanii au ridicat cartonaşe roşii şi galbene, formând drapelul Spaniei, şi cartonaşe albe şi roşii pentru a forma steagul formaţiei Atletico. În momentul în care a apărut steagul Spaniei, fanii echipei Athletic Bilbao au început să huiduie. În minutul 64, fanii echipei Atletico Madrid au scos steagurile Spaniei şi au început să le fluture, scandând "Viva Espana", ceea ce i-a supărat pe suporterii rivali, care fluturau steaguri cu ţinutul bascilor. În minutul 80, Falcao a scăpat pe contraatac şi a lovit bara, iar în minutul 82 Arda Turan s-a rănit la cap la un duel cu un jucător de la Athletic Bilbao. Radamel Falcao a fost desemnat omul meciului. La finalul meciului, mai mulţui fotbalişti ai echipei Athletic Bilbao, Iker Muniain, Fernando Llorente şi Ibai Gomez, au plâns.
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Finala Europa League Empty
MesajSubiect: Re: Finala Europa League   Finala Europa League I_icon_minitimeDum Mai 13, 2012 12:28 am

Finala Europa League 5296877-afp-mediafax-foto-pierre-philippe-marcou

Finala Europa League 5296886-afp-mediafax-foto-pierre-philippe-marcou

Jucătorii echipei Atletico Madrid au primit trofeul Ligii Europa, miercuri seară, din partea preşedintelui UEFA, Michel Platini, în cadrul unei ceremonii ce a avut loc după finala câştigată în faţa formaţiei Athletic Bilbao, scor 3-0, pe Arena Naţională.

Primii care au fost premiaţi în cadrul ceremoniei au fost finaliştii de la Athletic Bilbao, cu ochii în lacrimi. Aceştia au trecut trecut prin coloana formată de două rânduri ale fotbaliştilor de la Atletico, în aplauzele publicului şi câştigătorilor, primind medaliile din partea preşedintelui UEFA, Michel Platini. În timp ce învinşii îşi primeau medaliile, fotbaliştii de la Atletico săreau bucuroşi pe teren, scandând.

După acest moment, a venit rândul câştigătorilor să îşi primească medaliile. Primul care a primit medalia de campion a fost tehnicianul Diego Simeone, fiind felicitat şi de primarul Capitalei, Sorin Oprescu, dar şi de prinţul Felipe de Asturias, moştenitorul tronului Spaniei.
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Finala Europa League Empty
MesajSubiect: Re: Finala Europa League   Finala Europa League I_icon_minitimeDum Mai 13, 2012 12:28 am

Finala Europa League 5296890-afp-mediafax-foto-pierre-philippe-marcou

Finala Europa League 5296883-mediafax-foto-andreea-alexandru

Finala Europa League 5296884-mediafax-foto-andreea-alexandru
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Finala Europa League Empty
MesajSubiect: Re: Finala Europa League   Finala Europa League I_icon_minitimeDum Mai 13, 2012 12:29 am

Finala Europa League 5296842-afp-mediafax-foto-anne-christine-poujoulat

Finala Europa League 5296849-mediafax-foto-alexandru-hreniuc

Finala Europa League 5296757-mediafax-foto-andreea-alexandru
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Finala Europa League Empty
MesajSubiect: Re: Finala Europa League   Finala Europa League I_icon_minitimeDum Mai 13, 2012 12:30 am

Finala Europa League 5296767-mediafax-foto-bogdan-iordache-1

Finala Europa League 5296769-mediafax-foto-bogdan-iordache

Finala Europa League 5296777-mediafax-foto-alexandru-solomon
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Finala Europa League Empty
MesajSubiect: Re: Finala Europa League   Finala Europa League I_icon_minitimeDum Mai 13, 2012 12:30 am

Finala Europa League 5296793-afp-mediafax-foto-anne-christine-poujoulat

Finala Europa League 5296819-afp-mediafax-foto-rafa-rivas

Finala Europa League 5296828-mediafax-foto-andreea-alexandru
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Finala Europa League Empty
MesajSubiect: Re: Finala Europa League   Finala Europa League I_icon_minitimeDum Mai 13, 2012 12:31 am

Finala Europa League 5296851-afp-mediafax-foto-pierre-philippe-marcou

Finala Europa League 5296864-mediafax-foto-bogdan-iordache

Finala Europa League 5296865-mediafax-foto-bogdan-iordache
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Finala Europa League Empty
MesajSubiect: Re: Finala Europa League   Finala Europa League I_icon_minitimeDum Mai 13, 2012 12:31 am

Finala Europa League 5296867-mediafax-foto-bogdan-iordache

Finala Europa League 5296871-mediafax-foto-alexandru-hreniuc

Finala Europa League 5296747-mediafax-foto-alexandru-hreniuc
Sus In jos
doryna32
Moderator
Moderator
doryna32


Mesaje : 4121
Data de inscriere : 30/01/2012

Finala Europa League Empty
MesajSubiect: Re: Finala Europa League   Finala Europa League I_icon_minitimeDum Mai 13, 2012 12:32 am

Finala Europa League 5296748-mediafax-foto-alexandru-hreniuc
Sus In jos
Continut sponsorizat





Finala Europa League Empty
MesajSubiect: Re: Finala Europa League   Finala Europa League I_icon_minitime

Sus In jos
 
Finala Europa League
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LIFESTYLE FORUM :: LIFESTYLE SPORT :: FOTBALUL - SPORTUL REGE-
Mergi direct la: