LIFESTYLE FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Iubesti sportul,serialele,vrei sa afli noutati,atunci vino in lumea noastra
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Cafea, ceai si voie buna !
Machiaj pentru ochi caprui I_icon_minitimeSam Apr 02, 2016 12:12 am Scris de Ninnet

» LA MULTI ANI !!!!
Machiaj pentru ochi caprui I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 5:00 am Scris de elena50

» BUUUNA!!!!!!!!!!!
Machiaj pentru ochi caprui I_icon_minitimeDum Dec 29, 2013 1:07 am Scris de Denta

» Sa ne amuzam
Machiaj pentru ochi caprui I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:53 am Scris de ely60

» Bancuri tari
Machiaj pentru ochi caprui I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:41 am Scris de ely60

» FEMEIA "ETERNA POVESTE "
Machiaj pentru ochi caprui I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:30 am Scris de ely60

» Unghii: tendinte si modele
Machiaj pentru ochi caprui I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 5:17 am Scris de ely60

» PROPUNERI, PARERI, SONDAJE
Machiaj pentru ochi caprui I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 2:43 am Scris de ely60

» GIF-URI
Machiaj pentru ochi caprui I_icon_minitimeJoi Dec 26, 2013 2:37 am Scris de ely60


 

 Machiaj pentru ochi caprui

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
raly94
Nou venit
Nou venit
raly94


Mesaje : 258
Data de inscriere : 01/08/2012
Varsta : 29

Machiaj pentru ochi caprui Empty
MesajSubiect: Machiaj pentru ochi caprui   Machiaj pentru ochi caprui I_icon_minitimeJoi Aug 09, 2012 3:36 am

Machiaj pentru ochi caprui

Machiaj pentru ochi caprui Machiajochicaprui2



Cum sa alegi un machiaj pentru ochii caprui
Alegerea machiajului pentru ochi in functie de culoare acestora reprezinta un mod sigur de a-ti accentua in mod placut trasaturile ochilor. Pentru aceasta, alegerea unei anume culori este la fel de importanta ca si alegerea unei tehnici adecvate. Iar la final, rezultatul va fi unul spectaculos, machiajul reusind sa iti schimbe intreaga infatisare.
Sus In jos
raly94
Nou venit
Nou venit
raly94


Mesaje : 258
Data de inscriere : 01/08/2012
Varsta : 29

Machiaj pentru ochi caprui Empty
MesajSubiect: Re: Machiaj pentru ochi caprui   Machiaj pentru ochi caprui I_icon_minitimeJoi Aug 09, 2012 3:37 am

Ce culoare de creion de ochi ti se potriveste la un machiaj pentru ochi caprui?

Nuantele calde de albastru si maro, gri albastrui, auriu, purpuriu sau violet sunt cea mai buna alegere atunci cand realizezi un machiaj pentru ochi caprui. Mai mult chiar, poti folosi combinatii de doua sau trei nuante de culoare care sa iti puna in valoare si mai bine nuanta ochilor.
Pe de alta parte, diferitele nuante metalizate si de auriu sau argintiu metalizat precum si variatele nuante de roz aduc un plus de atractivitate ochilor tai caprui.
Si pentru ca vorbim de nuante, este bine sa stii ca cele mai deschise vor da ochilor tai un aspect natural iar cele mai inchise vor da ochilor un look dramatic. Insa pana la urma doar prin experimentare vei gasi formula perfecta.
Sus In jos
raly94
Nou venit
Nou venit
raly94


Mesaje : 258
Data de inscriere : 01/08/2012
Varsta : 29

Machiaj pentru ochi caprui Empty
MesajSubiect: Re: Machiaj pentru ochi caprui   Machiaj pentru ochi caprui I_icon_minitimeJoi Aug 09, 2012 3:39 am

Cum sa iti alegi tusul de ochi potrivit la un machiaj pentru ochi caprui?
Incearca pentru un efect special sa iti evidentiezi ochii cu un roz pal.
Pentru un look mai dramatic poti combina un machiaj usor al ochilor combinat cu un contur ceva mai accentuat – spre exemplu poti incerca un contur albastru inchis cu un fard de pleoape intr-o nuanta usoara de mov.Machiaj pentru ochi caprui Machiajinfunctiedeculoa

Sus In jos
raly94
Nou venit
Nou venit
raly94


Mesaje : 258
Data de inscriere : 01/08/2012
Varsta : 29

Machiaj pentru ochi caprui Empty
MesajSubiect: Re: Machiaj pentru ochi caprui   Machiaj pentru ochi caprui I_icon_minitimeJoi Aug 09, 2012 3:41 am

Sfaturi in folosirea tusului de ochi la un machiaj pentru ochi caprui
In primul rand trebuie sa stii ca scopul machierii ochilor este acela de a accentua culoarea lor naturala. De aceea, pentru un machiaj reusit este indicat sa stii din start ce stil vrei sa adopti: natural, clasic sau dramatic? Iata in cele ce urmeaza cateva sfaturi ce te vor ajuta sa iei decizia corecta mult mai usor.
In alta ordine de idei, o prima regula ce trebuie sa o cunosti este ca nuantele deschise accentueaza, scot in evidenta si creeaza aparenta unor ochi mari, in timp ce nuantele inchise realizeaza contrariul conturand ochii si dand o senzatie de micsorare a acestora. Cunoscand acest fapt, te poti juca cu nuantele deschise si inchise, combinand un tus de ochi intr-o nunata inchisa, cu un fard de pleoape si o mascara deschise la culoare.Machiaj pentru ochi caprui Machiajprofesionaldesea


Machiaj pentru ochi caprui 123504678411

Sus In jos
Denta
Administrator
Administrator
Denta


Mesaje : 10932
Data de inscriere : 14/01/2012

Machiaj pentru ochi caprui Empty
MesajSubiect: Re: Machiaj pentru ochi caprui   Machiaj pentru ochi caprui I_icon_minitimeMier Aug 15, 2012 11:11 am

raly94 a scris:
Cum sa iti alegi tusul de ochi potrivit la un machiaj pentru ochi caprui?
Incearca pentru un efect special sa iti evidentiezi ochii cu un roz pal.
Pentru un look mai dramatic poti combina un machiaj usor al ochilor combinat cu un contur ceva mai accentuat – spre exemplu poti incerca un contur albastru inchis cu un fard de pleoape intr-o nuanta usoara de mov.Machiaj pentru ochi caprui Machiajinfunctiedeculoa

Raluca imi place mult ce ai postat te pup si iti multumesc Machiaj pentru ochi caprui 2649032747 Machiaj pentru ochi caprui 2649032747 Machiaj pentru ochi caprui 1541237916
Sus In jos
https://lifestyle.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Machiaj pentru ochi caprui Empty
MesajSubiect: Re: Machiaj pentru ochi caprui   Machiaj pentru ochi caprui I_icon_minitime

Sus In jos
 
Machiaj pentru ochi caprui
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Machiaj OCHI DE PISICA!
» Stiluri de machiaj
» Trusa pentru sanatatea ta
» Sfaturi pentru frumusete
» Trucuri pentru o manichiura perfecta

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LIFESTYLE FORUM :: ELEGANTA SI FEMINITATE :: TENDINTE IN MACHIAJ-
Mergi direct la: